ÖZBEKİSTAN TUR PROGRAMI

1 GÜN: İSTANBUL – TAŞKENT

 İstanbul Yeni Havalimanı’nda Beti Turizm kontuarı önünde belirtilen saatte buluşma ve Türk Hava Yolları tarifeli uçağı ile Taşkent’e hareket. Taşkent Havalimanı’nda  yerel rehber tarafından karşılanma, otele transfer, yerleşme, kahvaltının ardından Taşkent gezisi:  Barak Han medresesi, Kökeldaş medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Şeyh Zeynüddin Külliyesi  Hazreti Osman dönemine ait orijinal  Kuran-ı Kerim’in ziyaret edilmesi. Emir Temur meydanı, Bağımsızlık meydanı, dışarıdan Alişir Nevai Tiyatrosu . Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2 GÜN: TAŞKENT – BUHARA

kahvaltı ardından Taşkent Havaalanına Buhara’ya uçuş için transfer. Buhara’ya uçuş saat 09:15’de. Buhara’ya varış, karşılama. Buhara’yı dünyada eşsiz manevi şehir kılan Çar Minar Medresesi, İsmail Samani türbesi, Magaki Attari türbesi, Eyyüb Peygamber çeşmesi ve türbesi, Uluğ Bey,Abdülaziz Han Medreseleri,  Ark kalesi, Lebi Havuz Cami, Poyi Kalon Kompleksi: Kalan minaresi, Mir Arap medresesi, Kalan türbesi gezileri. Akşam yemeği. Geceleme otelde.

3 GÜN: BUHARA – SEMERKANT

Kahvaltı ardından Seyyid Emir Külal , Bahauddin Şah-ı Nakşibendi Türbeleri, Buhara emirlerinin yazlık sarayı Sitarai-Mahi-Hasa gibi tarihi mekanların ziyareti ardından Semerkant’a hareket (265 km)varış, akşam yemeği, geceleme otelde.

4 GÜN: SEMERKANT

Kahvaltı ardından Semerkant şehir turu: Registan meydanı: Uluğ Bey , Şirdar, Tilla Kari Medreseleri,Sahabe Kusem b.Abbas , Bibi Hanım , Şahi Zinda , Gur  Emir Türbeleri, Uluğ Bey Rasathanesi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5 GÜN: SEMERKANT – TAŞKENT

Otelde sabah kahvaltısının ardından Semerkant şehir turu devamı: İmam Buhari Türbesi ve Külliyesi ziyareti, İmam Maturudi Türbesi, Hazret Hızır Camii, Ruhabad Türbesi ve Hz. Danyal Türbesi , Siyob Pazarında alışveriş,  Saat 17:00’da “Afrosiab” hızlı treniyle Taşkent’e hareket, saat 19:10’da varış, akşam yemeği, geceleme otelde.

6 GÜN: TAŞKENT – İSTANBUL

Taşkent Havaalanına transfer, pasaport işlemleri ardından İstanbul’a dönüş

AÇIKLAMA:

Tur; dernek, vakıf, sendika, birlik gibi birbirini tanıyan katılımcılardan oluşan min.20 maks.48 kişilik kapalı gruplar için oluşturulmuştur. Münferit  turlar  vizesi olan yolcular için uçak bileti ve otel konaklama şeklinde verilebilir.

Tur programı Türk Hava Yollarının yaz ve kış tarifeli uçuşlarına göre ayarlanmış  daha önce uygulanmış örnek programdır. Diğer Havayolları ve charter uçuşlar grup isteğine göre değerlendirilir.

Destinasyon tarihi ve turistik zenginliğe sahip olduğu için programa grup isteğine göre güzergah ve gün ilave edilip çıkartılabilir.

Konaklama yapılacak oteller 3,4,5 yıldız oda kahvaltı şeklinde olup, şehir merkezi, şehir merkezine yakın ve şehir dışı olarak grup bütçesine göre ayarlanmaktadır.

Ödeme koşulları,İptal iade şartları grup lideri ile ön anlaşma yapıldıktan sonra tur sözleşmesinde her ayrıntısı ile yer alıp tüm katılımcıların imzalaması ve beraberinde bulundurması gerekmektedir.

TUR FİYATINA İst –Taşkent-İst uçak bileti, Otel 5 gece (6 kahvaltı, 5 akşam yemeği), Müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri, Klimalı lüx otobüslerle transfer, Türkçe bilen profesyonel rehber, Taşkent Buhara iç hat bileti, Semerkant – Taşkent hızlı tren bileti DAHİLDİR.

Şahsi harcamalar, bahşişler, Müze ve Ören yerlerindeki fotoğraf – video çekimi için istenen ücretler, Öğle yemekleri DAHİL DEĞİLDİR

Diğer Açıklamalar

  1. Beti Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.  Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve meydana gelebilecek rötarlardan Beti Tur sorumlu tutulamaz. Beti Tur, mücbir sebeplerin bulunması durumunda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkına sahiptir.
  2. Uçaklı turlarda check-in ve boarding işlemleri kişiseldir, yolcu tarafından havalimanları’nda uçulacak havayolu kontuarlarında ya da  havayolu firmalarının online internet sitelerinden yapılması zorunludur, oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri  sesli anons ve  bilgi panolarından takip edilmelidir.
  3. Tura katılım için Beti Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, zamanında yaptırıp herhangi bir sebepten dolayı  uçağa binemeyen kişilerden Beti Tur sorumlu değildir. Tekrar katılım isterlerse gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine ait  tüm masraflar kendilerine aittir.
  4. Programlarda belirtilen geziler mücbir sebeplerin oluşması durumunda, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen varsa öğle ve akşam yemekleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saati değişikliklerinde acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
  5. Panoramik şehir turları, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Turda ekstra tur varsa fiyatı, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer tur veya ekstra, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmemesi veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Beti Tur  sorumlu değildir, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  6. Tura katılan yolcuların ; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Beti Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ulaştırılması sırasında yapılan yurtdışı ve yurtiçi masraflar yolcuya aittir. 
  7. Beti Tur, kategorisi ve niteliği aynı kalmak kaydıyla konaklama yapılacak otelleri değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yataklar standart dışı olup küçük ve açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul etmiş sayılır . Belirtilen çocuk fiyatları, çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
  8. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
  9. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
  10. 18 yaş altı çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,Noterden gerekli olan Muvafakatname’nin seyahat sırasında yolcuların yanında bulundurulması zorunludur. 

3 YILDIZLI OTELLER

 

Taşkent – Papillon Hotel
Buhara – Rangrez Hotel
Semerkant – Arba Hotel

4 – 5 YILDIZLI OTELLER

 

Taşkent – Grand Mir Hotel  5*
Buhara – Omar Khayam Hotel  4*
Semerkant – Grand Samarkand Hotel  4*