FRANSA (BENELUX) TUR PROGRAMI

“AMSTERDAM (2)- BRÜKSEL (1)- PARİS (2)-LÜKSEMBURG (2)“
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 7 Gece 8Gün

1.GÜN İSTANBUL – LÜKSEMBURG- AMSTERDAM

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde belirtilen saatte Beti Turizm kontuarı önünde buluşma, pasaport ve check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli uçağı ile Lüksemburg’a uçuş,varış,  özel otobüsümüzle Amsterdam’a hareket, varış, panoramik şehir turu;  Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Ulusal Anıt, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı, Merkez İstasyon görülecek yerler arasında, Tur sonrası otele transfer, geceleme

2.GÜN AMSTERDAM

Kahvaltı ardından  Muhteşem Hollanda Turu; balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarının izlenebileceği Marken ve  Volendam , yel değirmenleri ile meşhur, Zaanse Schans eski balıkçı kasabaları.. tekne ile Amsterdam kanalları ve Mücevher fabrikası  tur sonrası otele transfer, geceleme

3.Gün  AMSTERDAM -ROTTERDAM- BRÜKSEL

Kahvaltı ardından Rotterdam’a hareket , Rotterdam panoramik şehir turu sonrası Brüksel’e devam ediyoruz. Güzergah üzerinde  tablo gibi kanalları, eski köprüleri, UNESCO koruması altındaki yapıları ve çikolatası ile ünlü  Brugges Turu, Brüksel’e varış, panoramik şehir turu;  Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place(şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı, Heysel stadyumu ..  Otele transfer,  geceleme

4.Gün  BRÜKSEL -PARİS 

Kahvaltı ardından Paris’e hareket, varış; Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve Piramit, D’orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon’un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı gezilmesi,  Otele transfer,  geceleme

5.Gün 

Kahvaltı ardından arzu eden   Eiffel Kulesi, Seine Nehri tekne gezisi + Montmarte ressamlar tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali .. Eiffel Kulesinin 2. Katından kenti yukarıdan seyretme ,ardından Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Paris’i ve köprülerini nehirden görme imkanı. Daha sonra Paris’in en eski ve en yüksek tepesi olan Montmarte’a teleferik ile çıkıyoruz, Sacre ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını sunan Tertre Meydanı, alışveriş, ardından romanlara, şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyaret,  Otele  transfer, geceleme

6.GÜN PARİS – LÜKSEMBURG

Kahvaltı ardından Lüksemburg’a hareket ,güzergah  üzerinde  Remich ve Schengen  Turu; 3 ülkenin (Lüksemburg-Almanya-Fransa) sınırlarının bir araya geldiği Remich Kasabası ve Mosel Vadisi’ndeki şirin köyler görülecek olup sonrasında Schengen antlaşmasının yapıldığı bina ve anıt önünde fotoğraf molası , Lüksemburg’a hareket , varış  panoramik  şehir turu; Petrus nehri vadisi, UNESCO dünya kültür mirası kabul edilen eski şehir merkezi, Vedar sokakları, Anayasa Meydanı, şehir katedrali, Dükler Sarayı görülecek yerler arasında. Tur sonrası Otele transfer,  geceleme

7.GÜN LÜKSEMBURG

Kahvaltı ardından  Strasbourg & Colmar  Turu;  Alsace Bölgesi‘nin karakteristik özelliklerini taşıyan masalsı şehir Colmar  Le Petit Venise (Küçük Venedik) olarak bilinen bu şehir ayrıca nehir kenarına dizilmiş rengârenk evleri ile ünlü, ardından Avrupa Birliğinin Brüksel’den sonra yoğun Alman ve Fransız kültürünün görülebileceği en önemli ikinci şehri olan Strasbourg’a hareket, panoramik şehir turu; Kleber Meydanı, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Rohan Sarayı, Alsaz Müzesi ve ardından yapımına 1015 yılında başlanıp 1439 da tamamlanan,Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri kabul edilen  dünyanın en yüksek 6.kilisesi Strasbourg Notre Dame Katedrali’nin görülmesi, Otele transfer,geceleme

8.GÜN LÜKSEMBURG – İSTANBUL

Kahvaltı ardından havalimanına hareket, pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket.

AÇIKLAMA:

Tur; dernek, vakıf, sendika, birlik gibi birbirini tanıyan katılımcılardan oluşan min.20 maks.48 kişilik kapalı gruplar için oluşturulmuştur. Münferit  turlar  vizesi olan yolcular için uçak bileti ve otel konaklama şeklinde verilebilir.

Tur programı Türk Hava Yollarının yaz ve kış tarifeli uçuşlarına göre ayarlanmış  daha önce uygulanmış örnek programdır. Diğer Havayolları ve charter uçuşlar grup isteğine göre değerlendirilir.

Destinasyon tarihi ve turistik zenginliğe sahip olduğu için programa grup isteğine göre güzergah ve gün ilave edilip çıkartılabilir.

Konaklama yapılacak oteller 3,4,5 yıldız oda kahvaltı şeklinde olup, şehir merkezi, şehir merkezine yakın ve şehir dışı olarak grup bütçesine göre ayarlanmaktadır.

Ödeme koşulları,İptal iade şartları grup lideri ile ön anlaşma yapıldıktan sonra tur sözleşmesinde her ayrıntısı ile yer alıp tüm katılımcıların imzalaması ve beraberinde bulundurması gerekmektedir.

ÜCRETE

Türk  Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Lüksemburg (LUX) – İstanbul (IST) ekonomik  uçak bileti
Havalimanı vergileri
3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirlerarası transferler 
Panoramik Paris, Brüksel, Rotterdam, Amsterdam ve Lüksemburg şehir turları 
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Şehir Vergileri (25 Euro)
Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) DAHİLDİR

Vize ücreti (140 Euro)
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar  
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 
Seyahat Sağlık Sigortası DAHİL DEĞİLDİR

Diğer Açıklamalar

Tur Sirküsü  yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Katılım Koşulları

 1. Beti Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.  Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve meydana gelebilecek rötarlardan Beti Tur sorumlu tutulamaz. Beti Tur, mücbir sebeplerin bulunması durumunda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkına sahiptir.
 2. Uçaklı turlarda check-in ve boarding işlemleri kişiseldir, yolcu tarafından havalimanları’nda uçulacak havayolu kontuarlarında ya da  havayolu firmalarının online internet sitelerinden yapılması zorunludur, oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri  sesli anons ve  bilgi panolarından takip edilmelidir.
 3. Tura katılım için Beti Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, zamanında yaptırıp herhangi bir sebepten dolayı  uçağa binemeyen kişilerden Beti Tur sorumlu değildir. Tekrar katılım isterlerse gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine ait  tüm masraflar kendilerine aittir.
 4. Programlarda belirtilen geziler mücbir sebeplerin oluşması durumunda, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen varsa öğle ve akşam yemekleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saati değişikliklerinde acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 5. Panoramik şehir turları, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Turda ekstra tur varsa fiyatı, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer tur veya ekstra, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmemesi veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Beti Tur  sorumlu değildir, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 6. Tura katılan yolcuların ; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Beti Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ulaştırılması sırasında yapılan yurtdışı ve yurtiçi masraflar yolcuya aittir. 
 7. Beti Tur, kategorisi ve niteliği aynı kalmak kaydıyla konaklama yapılacak otelleri değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yataklar standart dışı olup küçük ve açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul etmiş sayılır . Belirtilen çocuk fiyatları, çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 8. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 9. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 10. 18 yaş altı çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,Noterden gerekli olan Muvafakatname’nin seyahat sırasında yolcuların yanında bulundurulması zorunludur.
 11. Yolcuların tur başlamadan önce kalıcı veya geçici sağlık sorunları varsa acenteye bildirmeli, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçları,reçeteleriyle ilgili raporlarıyla yanlarında bulundurmaları gerekir.