İTALYA TUR PROGRAMI

1.GÜN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Beti Turizm kontuarı önünde belirtilen saatte buluşma, Türk Hava Yolları tarifeli uçağı ile  Roma’ya uçuş,  varış, pasaport ve çıkış işlemleri ardından özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu; Hristiyanlığın merkezi  kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Venedik Meydanı , II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum,  Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri .. Otele transfer, Geceleme

2.GÜN


Kahvaltı ardından  Göller Bölgesi Turu; Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı,  Albano Gölü, ünlü dağ çilekli turtasını tatmak için Nemi Köyü’ne hareket varış ve Köyde gezinti ardından İtalya’nın en ünlü Outlet’i  Castel Romano Outlet’e varış, serbest zaman,Otel’e dönüş ve geceleme

3.GÜN

Kahvaltı ardından Napoli & Pompei Turu ; Pompei şehri, Pompei Açık Hava Müzesi sonrası Napoli’ye hareket,varış,  panoramik Napoli şehir turu;   Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale),  San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi,  San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı.. Otele dönüş ve geceleme

4.GÜN

Kahvaltı ardından Floransa’ya hareket, varış,  panoramik Floransa şehir turu; Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane.. Otele dönüş ve geceleme

5.Gün

Kahvaltı ardından  Toscana Turu;  Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı’ndan sonra  Orta Çağ’ı hissettiren San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı’nın görülmesi..17 mahalleli Siena’ya hareket, at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı..Otele dönüş ve geceleme

6.Gün

Kahvaltı  ardından  Bologna Turu; Neptün Çeşmesi, Piazza  Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk Üniversite Binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri ..Ardından Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varış,  kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış.  Şehir Turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi,Venedik`in sembolü olan Gondol turu ,Otele transfer,geceleme

7.Gün

Kahvaltı ardından Ljubljana & Bled Gölü Turu, Bohinj buzulunun etkisi ile oluşan Bled Gölü, 2 km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını göl kenarındaki kuğularını fotoğraflama imkanı ve Göl çevresinde yürüyüş ardından Ljubljana’ya hareket, varış,  panoramik şehir turu;  Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan ve St.Nicholas Katedrali , Otele dönüş ve geceleme

8.Gün

Kahvaltı ardından Venedik Havalimanı’na transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin  ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket, varış ve tur bitimi

AÇIKLAMA:

Tur; dernek, vakıf, sendika, birlik gibi birbirini tanıyan katılımcılardan oluşan min.20 maks.48 kişilik kapalı gruplar için oluşturulmuştur. Münferit  turlar  vizesi olan yolcular için uçak bileti ve otel konaklama şeklinde verilebilir.

Tur programı Türk Hava Yollarının yaz ve kış tarifeli uçuşlarına göre ayarlanmış  daha önce uygulanmış örnek programdır. Diğer Havayolları ve charter uçuşlar grup isteğine göre değerlendirilir.

Destinasyon tarihi ve turistik zenginliğe sahip olduğu için programa grup isteğine göre güzergah ve gün ilave edilip çıkartılabilir.

Konaklama yapılacak oteller 3,4,5 yıldız oda kahvaltı şeklinde olup, şehir merkezi, şehir merkezine yakın ve şehir dışı olarak grup bütçesine göre ayarlanmaktadır.

Ödeme koşulları,İptal iade şartları grup lideri ile ön anlaşma yapıldıktan sonra tur sözleşmesinde her ayrıntısı ile yer alıp tüm katılımcıların imzalaması ve beraberinde bulundurması gerekmektedir.

ÜCRETE;

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST) – Roma(FCO) ve Venedik (VCE) – İstanbul(IST) ekonomik uçak bileti, Havalimanı vergileri, 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar, Havalimanı-otel-havalimanı transferleri, Tüm şehirler arası transferler, Şehir  vergileri,Vaporetto ücreti, Panoramik Roma, Floransa ve Venedik şehir turları, Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) DAHİLDİR

Vize hizmet bedeli 140 EURO olup, Konsolosluklar ve hizmet sağlayıcıları tarafından ( kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri, belirtilen kurumlar tarafından yapılabilecek  ücret artışları, Yurt dışı çıkış harcı, her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, Müze ve ören yerleri giriş ücretleri , Seyahat Koruma Paketi (15 Euro, 70 yaş ve üzeri 30 Euro) DAHİL DEĞİLDİR

Diğer Açıklamalar

Not : Tur Sirküsü  yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Katılım Koşulları

  1. Beti Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.  Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve meydana gelebilecek rötarlardan Beti Tur sorumlu tutulamaz. Beti Tur, mücbir sebeplerin bulunması durumunda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkına sahiptir.
  2. Uçaklı turlarda check-in ve boarding işlemleri kişiseldir, yolcu tarafından havalimanları’nda uçulacak havayolu kontuarlarında ya da  havayolu firmalarının online internet sitelerinden yapılması zorunludur, oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri  sesli anons ve  bilgi panolarından takip edilmelidir.
  3. Tura katılım için Beti Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, zamanında yaptırıp herhangi bir sebepten dolayı  uçağa binemeyen kişilerden Beti Tur sorumlu değildir. Tekrar katılım isterlerse gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine ait  tüm masraflar kendilerine aittir.
  4. Programlarda belirtilen geziler mücbir sebeplerin oluşması durumunda, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen varsa öğle ve akşam yemekleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saati değişikliklerinde acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
  5. Panoramik şehir turları, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Turda ekstra tur varsa fiyatı, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer tur veya ekstra, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmemesi veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Beti Tur  sorumlu değildir, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  6. Tura katılan yolcuların ; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Beti Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ulaştırılması sırasında yapılan yurtdışı ve yurtiçi masraflar yolcuya aittir. 
  7. Beti Tur, kategorisi ve niteliği aynı kalmak kaydıyla konaklama yapılacak otelleri değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yataklar standart dışı olup küçük ve açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul etmiş sayılır . Belirtilen çocuk fiyatları, çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  8. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
  9. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
  10. 18 yaş altı çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,Noterden gerekli olan Muvafakatname’nin seyahat sırasında yolcuların yanında bulundurulması zorunludur.

Yolcuların tur başlamadan önce kalıcı veya geçici sağlık sorunları varsa acenteye bildirmeli, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçları,reçeteleriyle ilgili raporlarıyla yanlarında bulundurmaları gerekir.