İSPANYA (ENDÜLÜS) TUR PROGRAMI

1.GÜN: İSTANBUL-MALAGA-RONDA-SEVİLLA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Beti Turizm kontuarı önünde  belirtilen saatte buluşma. Thy’nın tarifeli   uçağı ile  Malaga’ya uçuş (4 saat 30 dk) , Malaga’ya varış ve panoramik Şehir Turu. Eski şehir, Malaga Katedrali, Calle Marques de Larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokakları gezilmesi  ardından  Ronda’ya hareket. Kayaların üzerine kurulmuş Ronda Malaga’ya bağlı, olan Arapların İspanyollar’a bıraktığı en son kalelerden. Ardından Sevilla’ya  hareket, varış, aksam yemeği  ve konaklama otelimizde.

Hotel Sevilla Git Mairena

2.GÜN

Sabah  kahvaltıdan  sonra Sevilla Şehir turu; Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı,  Sevilla Katedrali’ni(Ulu Camiden çevrilme)  çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Ardından eski Endülüs başkenti olan Kordoba’ya hareket, varış;

Roma köprüsü, Vadi El kebir (Guadalkavir)  ırmağı ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden  kalma 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri, büyük bir bölümü katedrale çevrilen Kurtuba Ulu Camii,  Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Kordoba  Sinagogu, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları görüldükten sonra Vadi El kebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphanelerin gezilmesi,  Granada’ya hareket. Otele varış ve konaklama

3.GÜN

Sabah  kahvaltıdan sonra  El Hambra Saray içinde bulunan Cennet Bahçeleri, eski Granada sokakları Fas çarşıları Endülüs’den geriye kalan Kervansaray, Katedral,

Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş El Beyzin mahallesi gezilmesi, Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Macia Condor

4.GÜN

Sabah kahvaltı ardından Toledo’ya hareket,varış. Unesco tarafından korunmaya alınmış dünyanın en güzel Tarihi Ortaçağ Kentlerinden Toledo’da görülecek yerler arasında Eski Camii kalıntılarının üzerine kurulmuş olan Toledo Katedrali, tarihi Toledo sokakları ve Toledo ile özdeşleşmiş Ünlü ressam El Greco’nun birçok eseri bulunmaktadır. Tur sonunda Madrid’e hareket.  Otelimize yerleşme akşam yemeği

Hotel Torre Arias

5.GÜN

Sabah kahvaltı, odalarımın boşaltılması, panoramik Madrid şehir turu;

Gran Via caddesi, Plaza de İspanya, Don Kişot Anıtı,Pramitler, dışarıdan Real Kraliyet Sarayı, Madrid Ulu cami kalıntıları, Plaza Mayor meydanının görülmesi  belirtilen saatte toplanma Havalimanı’na hareket.  Türk Havayolları tarifeli seferiyle İstanbul’a  hareket.

AÇIKLAMA:

Tur; dernek, vakıf, sendika, birlik gibi birbirini tanıyan katılımcılardan oluşan min.20 maks.48 kişilik kapalı gruplar için oluşturulmuştur. Münferit  turlar  vizesi olan yolcular için uçak bileti ve otel konaklama şeklinde verilebilir.

Tur programı Türk Hava Yollarının yaz ve kış tarifeli uçuşlarına göre ayarlanmış  daha önce uygulanmış örnek programdır. Diğer Havayolları ve charter uçuşlar grup isteğine göre değerlendirilir.

Destinasyon tarihi ve turistik zenginliğe sahip olduğu için programa grup isteğine göre güzergah ve gün ilave edilip çıkartılabilir.

Konaklama yapılacak oteller 3,4,5 yıldız oda kahvaltı şeklinde olup, şehir merkezi, şehir merkezine yakın ve şehir dışı olarak grup bütçesine göre ayarlanmaktadır.

Ödeme koşulları,İptal iade şartları grup lideri ile ön anlaşma yapıldıktan sonra tur sözleşmesinde her ayrıntısı ile yer alıp tüm katılımcıların imzalaması ve beraberinde bulundurması gerekmektedir.

 

Ücrete

THY ile İstanbul > Malaga – Madrid > İstanbul uçak bileti, 4* otellerde 4 Gece hb konaklama, Tur boyunca lüks otobüslerle tüm transferler, Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti, Havalimanı ve Güvenlik vergileri, Yerel rehber hizmeti Granada El Hamra Sarayı, Cordoba Ulu Camii, Sevilla Al Cazar saray giriş ücretleri DAHİL

Öğlen yemekleri, Yurtdışı çıkış harcı, Schengen vize ücreti, diğer müze girişleri DAHİL DEĞİLDİR.

Diğer Açıklamalar

Tur Sirküsü  yayımlandığı tarihte geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Katılım Koşulları

  1. Beti Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.  Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve meydana gelebilecek rötarlardan Beti Tur sorumlu tutulamaz. Beti Tur, mücbir sebeplerin bulunması durumunda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkına sahiptir.
  2. Uçaklı turlarda check-in ve boarding işlemleri kişiseldir, yolcu tarafından havalimanları’nda uçulacak havayolu kontuarlarında ya da  havayolu firmalarının online internet sitelerinden yapılması zorunludur, oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri  sesli anons ve  bilgi panolarından takip edilmelidir.
  3. Tura katılım için Beti Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, zamanında yaptırıp herhangi bir sebepten dolayı  uçağa binemeyen kişilerden Beti Tur sorumlu değildir. Tekrar katılım isterlerse gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine ait  tüm masraflar kendilerine aittir.
  4. Programlarda belirtilen geziler mücbir sebeplerin oluşması durumunda, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen varsa öğle ve akşam yemekleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saati değişikliklerinde acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
  5. Panoramik şehir turları, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Turda ekstra tur varsa fiyatı, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer tur veya ekstra, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmemesi veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Beti Tur  sorumlu değildir, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  6. Tura katılan yolcuların ; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Beti Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ulaştırılması sırasında yapılan yurtdışı ve yurtiçi masraflar yolcuya aittir. 
  7. Beti Tur, kategorisi ve niteliği aynı kalmak kaydıyla konaklama yapılacak otelleri değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yataklar standart dışı olup küçük ve açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul etmiş sayılır . Belirtilen çocuk fiyatları, çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  8. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
  9. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
  10. 18 yaş altı çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,Noterden gerekli olan Muvafakatname’nin seyahat sırasında yolcuların yanında bulundurulması zorunludur.

Yolcuların tur başlamadan önce kalıcı veya geçici sağlık sorunları varsa acenteye bildirmeli, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçları,reçeteleriyle ilgili raporlarıyla yanlarında bulundurmaları gerekir.