MACARİSTAN TUR PROGRAMI

MACARİSTAN (BUDAPEŞTE,ESTERGON,VİŞEGRAD)TUR PROGRAMI 3 GECE 4 GÜN

1.GÜN

İstanbul Hava Limanında belirtilen saatte Beti Turizm kontuarı önünde buluşma ve Türk Hava Yolları tarifeli uçağı ile Budapeşte’ye hareket, varış  , pasaport  işlemlerinin ardından konaklama yapılacak otele intikal, geceleme

2.GÜN

Kahvaltı ardından öğlene kadar serbest zaman,  Öğlen  12 30 tekne ile  Tuna nehri için hareket, iki saat tekne gezisi ardından panoramik şehir turu, güzergah Mathias  Katedrali, Balıkçılar Kalesi, Zincirli Köprü, Gül Baba Türbesi, Opera ve Parlemento Binası, Liberti Tepesi, Kahramanlar Meydanı, Otele dönüş, geceleme

3.GÜN

Kahvaltı ardından Estergon Kalesine hareket,1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Estergon’a varış, Kale ve Katedral gezildikten sonra yarım saatlik bir yolculuk ve Vişegrad’a varış, Kale gezildikten sonra alışveriş için Szetedre Köyüne geçiş, ardından geceleme için Budapeşte’ye dönüş

4.GÜN

Kahvaltı ardından İstanbul’a dönüş için havalimanına intikal, pasaport işlemleri ardından İstanbul’a dönüş

AÇIKLAMA:

Tur; dernek, vakıf, sendika, birlik gibi birbirini tanıyan katılımcılardan oluşan min.20 maks.48 kişilik kapalı gruplar için oluşturulmuştur. Münferit  turlar  vizesi olan yolcular için uçak bileti ve otel konaklama şeklinde verilebilir.

Tur programı Türk Hava Yollarının yaz ve kış tarifeli uçuşlarına göre ayarlanmış  daha önce uygulanmış örnek programdır. Diğer Havayolları ve charter uçuşlar grup isteğine göre değerlendirilir.

Destinasyon tarihi ve turistik zenginliğe sahip olduğu için programa grup isteğine göre güzergah ve gün ilave edilip çıkartılabilir.

Konaklama yapılacak oteller 3,4,5 yıldız oda kahvaltı şeklinde olup, şehir merkezi, şehir merkezine yakın ve şehir dışı olarak grup bütçesine göre ayarlanmaktadır.

Ödeme koşulları,İptal iade şartları grup lideri ile ön anlaşma yapıldıktan sonra tur sözleşmesinde her ayrıntısı ile yer alıp tüm katılımcıların imzalaması ve beraberinde bulundurması gerekmektedir.

Ücrete

İst-Budapeşte İst uçak bileti, havalimanı otel havalimanı, yarım gün panoramik şehir turu, belirtilen 4 veya 5 yıldız seçenekli otellerde 3 gece oda ve konaklama DAHİLDİR

vize, yurtdışı çıkış harcı, öğlen ve akşam yemekleri DAHİL DEĞİLDİR

Diğer Açıklamalar

  1. Beti Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.  Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve meydana gelebilecek rötarlardan Beti Tur sorumlu tutulamaz. Beti Tur, mücbir sebeplerin bulunması durumunda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkına sahiptir.
  2. Uçaklı turlarda check-in ve boarding işlemleri kişiseldir, yolcu tarafından havalimanları’nda uçulacak havayolu kontuarlarında ya da  havayolu firmalarının online internet sitelerinden yapılması zorunludur, oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri  sesli anons ve  bilgi panolarından takip edilmelidir.
  3. Tura katılım için Beti Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, zamanında yaptırıp herhangi bir sebepten dolayı  uçağa binemeyen kişilerden Beti Tur sorumlu değildir. Tekrar katılım isterlerse gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine ait  tüm masraflar kendilerine aittir.
  4. Programlarda belirtilen geziler mücbir sebeplerin oluşması durumunda, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen varsa öğle ve akşam yemekleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saati değişikliklerinde acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
  5. Panoramik şehir turları, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Turda ekstra tur varsa fiyatı, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer tur veya ekstra, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmemesi veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Beti Tur  sorumlu değildir, kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  6. Tura katılan yolcuların ; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Beti Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ulaştırılması sırasında yapılan yurtdışı ve yurtiçi masraflar yolcuya aittir. 
  7. Beti Tur, kategorisi ve niteliği aynı kalmak kaydıyla konaklama yapılacak otelleri değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yataklar standart dışı olup küçük ve açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul etmiş sayılır . Belirtilen çocuk fiyatları, çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  8. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
  9. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
  10. 18 yaş altı çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,Noterden gerekli olan Muvafakatname’nin seyahat sırasında yolcuların yanında bulundurulması zorunludur.

Yolcuların tur başlamadan önce kalıcı veya geçici sağlık sorunları varsa acenteye bildirmeli, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçları,reçeteleriyle ilgili raporlarıyla yanlarında bulundurmaları gerekir.